• slide
 • slide
 • slide
 • slide

cosmelan before and after warsaw

Cosmelan / Dermamelan

To jedna z najskuteczniejszych kuracji na przebarwienia, szczególnie te o podłożu hormonalnym, ale nie tylko. Cosmelan można stosować do każdego rodzaju skóry i przebarwień, które powstają w wyniku innych przyczyn. Należy pamiętać, ze Cosmelan nadaje się do każdego rodzaju skóry, ale najlepsze wyniku uzyskamy u osób ze skórą tłustą lub mieszaną, bo poza pozbyciem się przebarwieñ uzyskamy efekt regulacji wydzielania łoju, zmniejszenia porów (ujść mieszków włosowych) i dodamy skórze blasku. 

Przebarwienia ulegają redukcji do 95% po kuracji Cosmelan’em.  Zazwyczaj dzieje się to między 8 a 21 dniem – w zależności od osobniczych skłonności, jednak w niektórych przypadkach może potrwać dłużej.

Działanie Cosmelan / Dermamelan

Zabiegi Cosmelan i Dermamelan są bezpieczną i najskuteczniejszą terapią na przebarwienia. Zabieg nadaje się do każdego rodzaju skóry i dopasowuje się go odpowiednio do fototypu.

Jedyny i oryginalny produkt został stworzony w laboratoriach Mesoesthetic. Jest to najskuteczniejsza kuracja wybielająca.

Już tydzień po zabiegu widać efekty. Czas kuracji dopasowuje się do rodzaju skóry i oczekiwanych efektów.

Cosmelan doskonale peelinguje i złuszcza naskórek, perfekcyjnie wyrównując koloryt, doskonale rozjaśnia, oraz aktywuje naturalne procesy odnowy skóry czyli działa także anty-aging wygładzając skórę i drobne zmarszczki oraz poprawia jej napięcie, sprawdza się także w zabiegach na zmiany potrądzikowe i trądzikowe, gdyż przez regulację wydzielania sebum powoduje ograniczenie powstawania tych zmian.

Efekty zabiegu Cosmelan / Dermamelan

Już tydzień po rozpoczęciu kuracji będzie widać efekty i poprawe wyglądu skóry – rozjaśnienie przebarwień. Jeśli mamy do czynienia z karnacją ciemniejsza – fototyp IV lub V efekty będą widoczne szybciej. Plamy znikają po 8 – 10 dniach. U osób z jaśniejszą karnacją z fototypem, I-III obserwują zanikanie plam między 8 a 21 dniem.

Zaobserwowano że u 99% osób poddanych zabiegom Cosmelan lub Dermamelan natężenie zabarwienia plam ulega redukcji o 95%.

 • Preparat Cosmelan dodatkowo reguluje wydzielanie łoju, zwęża ujścia mieszków włosowych czyli zwęża tzw. pory
 • Zabieg Cosmelan, powoduje zmniejszenie i wygładzenie blizn potrądzikowych oraz hamowanie powstawania nowych zmian trądzikowych
 • Zabieg Cosmelan rozjaśnia skórę i przebarwienia
 • Zabieg Cosmelan powoduje często kontrolowane złuszczenie skóry
 • Zabieg Cosmelan, przez stymulację odnowy kolagenu ma działanie anti-aging
 • Zabieg Cosmelan nadaje się dla każdego fototypu i rodzaju skóry
 • Preparat Cosmelan zawiera preparaty rozjaśniające

Przebieg zabiegu

Zabieg polega na diagnozie kosmetologicznej w czasie której jest oceniany fototyp skóry. Konsultacja wraz z nałożeniem maski trwa od 15 do 30 minut. Z nałożonym preparatem (który jest w kolorze skóry) Pacjent udaje się do domu, gdzie po 6-8 godzinach zmywa maskę wodą.

Drugi etap terapii polega na stosowaniu przez Pacjenta kremu COSMELAN 2 oraz Factor K przez kilka miesięcy od zabiegu, według schematu dobranego indywidualnie dla Pacjenta.

Po upływie 8, 14 i 21 dni od nałożenia maski przeprowadzamy konsultację, podczas której oceniamy rezultaty kuracji i udzielamy dalszych wskazówek do stosowania kremu Cosmelan 2 i factor K.

Jak działa Cosmelan?

Preparaty zawierają substancje  hamujące tyrozynazę, kluczowy enzym w procesie tworzenia barwnika melaniny,. To on jest odpowiedzialny za powstawanie plam i przebarwień. Preparat działa na poziomie skóry właściwej skutecznie hamując  akumulację melaniny.

Maska, którą nakładamy w gabinecie ma ma głębokie działanie peelingujące, natomiast krem, który Pacjent aplikuje przez kolejne miesiące dodatkowo złuszcza wierzchnie warstwy naskórka.

Zabieg Cosmelan jest całkowicie bezbolesny, ale Pacjent może odczuwać delikatne swędzenie i mrowienie skóry po nałożeniu maski. Po zabiegu skóra może być również lekko obrzęknięta i zaczerwieniona.

Pielęgnacja pozabiegowa

W celu uzyskania oczekiwanych efektów niezbędna jest regularna, aplikacja kremu Cosmelan 2 i Factor K. Stosowanie w pielęgnacji domowej pozabiegowej kremu Cosmelan 2 lub Dermamelan 2 jest bardzo ważne, gdyż podtrzymuje on efekty zabiegu przeprowadzonego w gabinecie. Faktor K zapewnia odpowiednie nawilżenie podrażnionej skórze i jej pielęgnację. Faktor K nakładamy nie tylko po nałożeniu kremu Cosmelan 2 ale tez kilka razy w miedzy czasie i zawsze gdy czujemy dyskomfort wywołany przesuszeniem i napięciem skóry.

Bezwzględnie należy pamiętać o profilaktyce przeciwsłonecznej. Nie można eksponować zbyt często i intensywnie skory na słońce oraz stosować odpowiednie kremy z filtrami UV. Im wyższy filtr UV tym lepiej. Zalecany jest filtr 50. Należy pamiętać, że większość kremów z filtrem jest aktywna przez 2 godziny, tylko nieliczne działają przez 6 godzin. Zapytaj kosmetologa lub lekarza o odpowiedni produkt. 

W czasie kuracji może być odczuwalne pieczenie, zaczerwienienie twarzy, kosmetolog lub dermatolog przeprowadzający zabieg udzieli nam odpowiednich wskazówek co do dalszej kuracji w czasie wizyty kontrolnej. Można dodatkowo zabezpieczyć skórę wazeliną, szczególnie w czasie mrozów (po aplikacji Cosmelan 2 i Faktor K).

Nie należy przerywać terapii preparatem Cosmelan i Dermamelan, gdyż może to spowodować powrót przebarwień.

Wizyty kontrolne zalecane są po 8, 14 i 21 dniach. O dalszym przebiegu kuracji decyzja zostanie podjęta w czasie wizyty w gabinecie.

Pamiętajmy, że w trakcie kuracji nie można stosować tradycyjnych kosmetyków do makijażu, jedynie te wskazane przez kosmetologa. Nie stosujemy także tradycyjnych płynów do mycia twarzy a jedynie te wskazane przez kosmetologa oraz nie wolno używać preparatów na bazie alkoholu, peelingów, kremów wybielających, unikać słońca i bezwzględnie nie chodzić na solarium.

W celu zabezpieczenia się przed powrotem plam zaleca się stosowanie zabiegów i preparatów z wysoko stężoną witaminą C oraz 2 x w tygodniu kremu Cosmelan 2 w celu zablokowania produkcji melaniny w skórze i przez całe życie kremów z filtrem 50 – np. Peel Misson. Zwykłe apteczne i drogeryjne preparaty nie dają takiej gwarancji.

Przeciwwskazania do zabiegu

 • - Ciąża
 • - Epilacja laserowa (max. 2 tygodnie przed Cosmelanem)
 • - Opryszczka w aktywnej fazie
 • - Aktywne stany zapalne w rejonie poddanym zabiegowi
 • - Peeling chemiczny (wymagany min. 1 tydzień po)
 • - Retinoidy doustnie – 6 miesięcy po kuracji retinoidami
 • - Zabiegi z pochodnymi witaminy A – 2 tygodnie po